KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14488144
nr 1448 8144
Allan Österlind
(1855-1938), Sverige
Etsning, Ej signerad, Dansande Spanjorskor. Bildmått: 25x14, yttermått inklusive ram: 41x29 cm
Allan Österlind, svensk målare och skulptör född i Stockholm 1855, död 1938.
Utrop:
500 kr
måndag 14 februari 2022
kl 18:18:44
Allan Österlind
Läs mer om Allan Österlind